Obecnie piszę na: KobiecaStronaPrawa.pl
Z dniem 15 kwietnia 2016 r. ten blog stał się miejscem archiwalnym.

Premiera na którą czekam, czyli "Historia kotem się toczy" Renaty L. Górskiej

piątek, 25 października 2013

Wiem, że powtarzam się jak zdarta płyta, ale zdecydowanie należę do fanów (fanek?) twórczości pani Renaty L. Górskiej. Jej dorobek liczy cztery pozycje, a piąta w drodze ;) O Przyciąganiu niebieskim pisałam tutaj, a Cztery pory lata recenzowałam tu. Za plecami anioła natomiast dopiero co odebrałam z biblioteki. Kiedy jednak zobaczyłam zapowiedź najnowszej pozycji autorki wiedziałam, że i z nią koniecznie muszę się zapoznać.
Okazało się, że jest to możliwe i dlatego bardzo szczęśliwa z tego powodu i Wam wspomnę pokrótce o samej powieści, której premiera już 26 listopada 2013 r. Mam nadzieję, że mi wybaczycie wykorzystanie gotowego tekstu ;)
Ada Gawron nigdy nie marzyła o życiu w małej mieścinie, na dodatek pod jednym dachem z teściową. Byłą teściową. A jednak rok spędzony w Kasztelowie zmieni w jej życiu dosłownie wszystko...
Naciskana przez córki-bliźniaczki Ada zobowiązuje się zająć przez rok – i ani dnia dłużej! – ich babcią Janiną, z którą nigdy nie miała dobrych relacji. Życie na prowincji, na pozór spokojne i monotonne, nie będzie dla Ady wyłącznie sielanką, bo choć wypadek osłabił nieco żywotność staruszki, nie przytępił jej ostrego języka. Dodatkowo po Kasztelowie grasuje złoczyńca. Czy jest nim odludek spod lasu, którego dom Ada widzi z okna poddasza? Z intrygującym mężczyzną zetknie się za sprawą kota, mającego niemały udział w tej historii.
Powoli Ada odnajduje swoje miejsce w Kasztelowie, poznając coraz to nowych ludzi i zmieniając swoje nastawienie do życia z dala od wielkiego miasta. Czy tu, w miasteczku, gdzie czas w cieniu starego zamku płynie inaczej, odnajdzie wreszcie dawno zagubione szczęście? I jaką rolę w tych poszukiwaniach odegra tajemniczy kot?

11 komentarzy:

 1. Uwielbiam czekać na jakieś premiery!
  Na tę książkę również już wcześniej zwróciłam uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to miło :) Właśnie zabieram się za jej lekturę ;)

   Usuń
 2. Już jestem po lekturze tej książki i moja recenzja niebawem. Jedno tylko zdradzę- nie zawiodłam się ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero zaczynam :) I mam bardzo dużą nadzieję, że będzie to świetna książka :)

   Usuń
 3. Mogłabym ją przeczytać, jak ją dopadnę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nic nie czytałam tej autorki, ale z chęcią to zmienię ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie brzmi, z autorką nie miałam styczności, byłam w bibliotece i była jakaś książka autorki, ale ostatecznie nie wzięłąm :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie bardzo jej twórczość przypadła do gustu.

   Usuń

Cześć,
cieszę się, że chcesz zostawić po sobie ślad na moim blogu. Pamiętaj jednak, że komentarze na mojej stronie obsługuje Disqus. Dzięki niemu, jeżeli odpowiem na Twój komentarz zostaniesz powiadomiony e-mailowo :)
Pozdrawiam
Ania