Obecnie piszę na: KobiecaStronaPrawa.pl
Z dniem 15 kwietnia 2016 r. ten blog stał się miejscem archiwalnym.

[foto]Relacja - Targi Książki w Katowicach 21-23 listopada 2014 r.

poniedziałek, 24 listopada 2014

Ja i mój tragarz książkowy ;)
Ostatnia sobota upłynęła pod znakiem... Targów Książki w Katowicach, które pozostawiły po sobie bardzo mieszane uczucia. Mamy porażkę organizacyjną samych Targów i sukces Śląskich Blogerów Ksiązkowych (to obiektywna opinia, mimo że jestem członkiem grupy). Nie uważam, że należy unikać mówienia złych rzeczy dlatego poniżej przeczytacie o tym, co wpłynęło na taką opinię.

Około 9.30 zaczęliśmy szukać drogi z Dworca na Spodek, Jako że szłam tam pierwszy raz liczyłam na dobre oznaczenie. No cóż.... Nie dość, że plakat reklamujący wydarzenie wyglądał tandetnie... (nie pomyślałam, żeby zrobić zdjęcie, za to Janek już tak (klik)) to tuż obok była informacja o tym, że obywa się też outlet sportowy... Poważnie.

Przed 10.00 zobaczyłam kolejkę do kas i zero informacji o tym, co z nami blogerami. Wystarczyło jednak, że podeszłam do osamotnionej pani z laptopem i udało się wejść. No cóż... Mając w pamięci niedawny Kraków nieco się zawahałam czy warto było się pojawić.

Na szczęście, zgodnie z ustaleniami poszukałam naszych ŚBKów i zobaczyłam, że jednak ktoś przygotował się do Targów! Książki na wymiankę już gotowe, panel zaraz się zacznie. Tak. Dziewczyny zadbały o dobre wrażenie.

I Panel dyskusyjny
I siedzę sobie w kolorowej koszuli pod filarem :D
W panelu wzięło udział około 20-30 osób. Rozmawialiśmy o statystykach (czytaj: Targi Książki w Krakowie, kontynuacja), pisaniu o książkach czy kulturze, a później na temat komentowania. A wszyscy dostali upominki; w tym: książkę, zakładki, notesy, próbkę herbaty/kawy/

Co zapamiętała ania notuje?
1. Bloger książkowy pisze głównie o książkach - Co ja myślę? Wrzucanie offtopów czy postów "z innej beczki" nie sprawia, że przestaję mieć książki na I miejscu.
2. Agresywna polityka marketingowa wydawnictw jest irytująca - widzę kilkanaście postów o tej samej książce i po 3 przestaję czytać.
3. Opinia negatywna powinna występować - Nie dało się nie wspomnieć o niedawnych aferach.
4. Częściej komentujemy blogi znajomych  - to chyba nawet ja powiedziałam :p
5. Lubimy blogspota, choć facebooka i disqusa też ;)

Posłuchałam, porozmawiałam. Cudów nie usłyszałam, a nawet parę razy się zdziwiłam. Kontrowersyjne odpowiedzi muszą być. Taki standard dyskusji (nie, tu nie mówię o wypowiedzi Szyszki. Mnie na przykład zdziwiła reakcja: mam blog z długim stażem, dlaczego ktoś chce ode mnie statystyki? Nie myślałam, że wraz  czasem prowadzenia bloga nabywa on prawa do bycia ciekawym miejscem do współpracy).

Szacun dla dziewczyn za podjęcie się zorganizowania i moderowania!

Brakowało mi tego by w jakiś sposób na koniec podsumować nasze wywody. Pogadaliśmy, ale ostatecznych konkluzji brak.

A kto był i kogo poznałam i zamieniłam z nim choć kilka słów?
Katarzyna Kurowska - http://moje-recenzje-ksiazek.blog.onet.pl/
Sardegnahttp://ksiazki-sardegny.blogspot.com/
Agnieszka - http://mcagnes.blogspot.com/
Agnieszka - http://zielonacytryna.blogspot.com/
Marlena - http://obsesjaczytania.pl/

Karolina - http://tanayahczyta.wordpress.com/
Agata Adelajda - http://setna-strona.blogspot.com/
Aleksandra - http://www.kronikinomady.pl/

Janek - http://www.tramwajnr4.pl
Anna - http://anek7.blogspot.com/
Miranda oraz Szyszka - http://kawazcynamonem.wordpress.com/ - jeśli liczyć stałą "walkę" o zabranie głosu :)
Marta - http://archer81.blogspot.com/
Ilona - http://ostatni-czytelnik.blogspot.com/
Ania - http://shczooreczek.blogspot.com
Magda - http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com
Monika - http://prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com/

Jeżeli kogoś pominęłam - przepraszam. Na pewno uzupełnię listę - tylko napiszcie w komentarzu!

II Wymiana książek
Nie ma to jak równoczesna pomoc przy stoisku i wybieranie książek na własną wymiankę ;)
Tak, akcja zorganizowana przez ŚBK cieszyła się (jak na ogół targów) dużym zainteresowaniem. Udało mi się nawet wybrać kilka ciekawych książek, a moje dosyć szybko opuściły stoisko. Między innymi zdobyłam: S@motność w sieci, PS. Kocham Cię i poza beletrystyczne teksty.

Chodzą pogłoski, że w grudniu będzie kolejna wymianka :)

III Targi....
Widząc stoiska wydawnictw kilka razy się zastanowiłam czy jestem w dobrym miejscu. Maksymalnie kilka stoisk, które nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia (z wyjątkiem granic.pl, które faktycznie przykuło moją uwagę). A kiedy zobaczyłam tuż obok stoisk ten nieszczęsny outlet sportowy to zawahałam się czy nie ma gdzieś ukrytej kamery. Smutno mi się zrobiło. Katowice, stolica mojego województwa. Targi Książkowe i porażka organizatorów. Było tak wiele czasu, tak wiele rzeczy nie wyszło.

Jako że studiuję we Wrocławiu to zapraszam w grudniu. Wierzę, że będzie lepiej.

IV Spotkanie (po)targowe
Mimo zamiarów na spotkanie nie dotarłam, stąd pewnie nie udzielił mi się optymizm organizatorów i uczestników. Za to wiem, że gdyby to ŚBK mieli wpływ na wygląd Targów wyglądałoby to o niebo lepiej!


Do zobaczenia na kolejnych Targach! @Tanayah - bardzo miło się rozmawiało :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć,
cieszę się, że chcesz zostawić po sobie ślad na moim blogu. Pamiętaj jednak, że komentarze na mojej stronie obsługuje Disqus. Dzięki niemu, jeżeli odpowiem na Twój komentarz zostaniesz powiadomiony e-mailowo :)
Pozdrawiam
Ania