Obecnie piszę na: KobiecaStronaPrawa.pl
Z dniem 15 kwietnia 2016 r. ten blog stał się miejscem archiwalnym.

Podsumowanie grudnia [po raz ostatni] w cyferkach

sobota, 3 stycznia 2015

Nieco spóźnione podsumowanie grudnia. A w między czasie szykuję się do opublikowania podsumowania całorocznego połączonego z rocznicowym. Pojawi się na dniach. Poniżej zobaczycie o czym pisałam w grudniu i dlaczego to już ostatnie cyferkowe podsumowanie.


Napisałam o 6 książkach:
Chłopach tomie I Władysława Stanisława Reymonta
Twardzielce Mariusza Zielke
Spadku Jayne Ann Krentz
Wyścigu ze śmiercią Erici Spindler
Córkach swoich matek Joanny Miszczuk
Love, Rosie Ceceli Ahern

Z polskich powieści zdecydowanie rozkochałam się w Chłopach, ale Twardzielka choć mocna i brutalna spodobała mi się. Okazjonalnie potrzebuję poczytać takiej męskiej prozy.

Zagraniczna literatura zdecydowanie została przyćmiona przez Cecelię Ahern. Wspominałam już nie raz, że uwielbiam jej kobiece powieści. A ta była genialna - do tego oparta na listach, e-mailach. notatkach. 

Dodałam 4 nie-książkowe wpisy
z moją odpowiedzią na tag: 10 najważniejszych książek w moim życiu

Przeczytałam w ramach wyzwań:
Czytam literaturę amerykańską: 3 [wszystkie w roku 2014: 34!] 
Biblioteczne: 2 [34!] 
Ocalić od zapomnienia; 2 [24] 
Czytamy e-booki: 1 [3] 
Nie tylko literatura piękna: 0 [16] 

Dlaczego nie będzie więcej cyferkowych podsumowań?
Blog ania notuje się zmienia. W tym roku będzie tu mniej beletrystyki, a nawet mniej notek książkowych. Pojawią się za to posty tematyczne, być może nowe akcje.

Doszłam do momentu, kiedy literatura piękna będzie tylko dodatkiem mojego czytelnictwa i ukulturniania się, a nie jej podstawą. Więcej jednak będzie w poście podsumowującym :)

Podsumowania miesięcy będą się pojawiać, ale forma będzie już mniej cyferkowa. Chciałabym aby nowe były przeglądem postów z danego okresu i pomagały tym, którzy zaglądają do mnie okazjonalnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć,
cieszę się, że chcesz zostawić po sobie ślad na moim blogu. Pamiętaj jednak, że komentarze na mojej stronie obsługuje Disqus. Dzięki niemu, jeżeli odpowiem na Twój komentarz zostaniesz powiadomiony e-mailowo :)
Pozdrawiam
Ania