Obecnie piszę na: KobiecaStronaPrawa.pl
Z dniem 15 kwietnia 2016 r. ten blog stał się miejscem archiwalnym.

Dlaczego przestałam czytać książki? Co będzie z anianotuje.pl? Plany na rok 2015

niedziela, 1 lutego 2015

pl.freepik.com
1 lutego to całkiem dobry czas na zaplanowanie następnego roku, Można już ochłonąć po noworocznej gorączce i zastanowić się, czego tak naprawdę chcę.

Wyszło na to, że od grudnia stale myślę o tym samym, więc opowiem o co chodzi z nieczytaniem książek, i dam znać, czego możecie się spodziewać po anianotuje.pl w 2015 roku. To dla mnie ważny wpis i liczę na konstruktywne komentarze. Dajcie mi znać z czym się zgadzacie, a gdzie widzicie inne możliwości. Wierzę w magię kompromisów :)

No to, na początek.
Czego nie znajdziecie już u mnie na blogu:

#1 Regularnych notek "recenzji" o książkach"
Tak. To prawda. Jeżeli chcecie widzieć, co przeczytałam zapraszam na półkę 2015 w Lubimy czytać (klik) - zawsze możecie mnie dodać do znajomych. Na blogu okazjonalnie napiszę o wybranych pozycjach. Dlaczego tak? O tym przeczytacie na końcu wpisu.

#2 Notatek z angielskiego
Nad angielskim pracuję, ale już we własnym zakresie. Mam wrażenie, że wpisy z tego tematu znajdziecie na wielu "specjalistycznych" blogach i na wysokim poziomie (np. u kreatywy). Po co się dublować? 

#3 INY
To tak jak z angielskim. Jest tego dużo i wielu wyłapuje wcześniej wartościowe wpisy. Za to zacznę interesujące wpisy wrzucać u siebie na fb, dlatego warto polubić fanpage anianotuje.pl :)

#4 Notek gościnnych
Okazały się niewypałem, tak bywa :p

Jedno się kończy, drugie zaczyna, także teraz na czas na to

Co znajdziecie na blogu?

#1 Dyskusje z książką w tle
Wielki powrót cyklu z dyskusjami, których możecie oczekiwać w niedzielne popołudnia. Mam nadzieję, że z chęcią będziecie do nich zaglądać!

#2 Akcję Top 13 książek na rok 2015
Jak pukniecie myszką w różowy baner w prawej kolumnie zobaczycie jakie tytuły się na niej znajdują. Wprawdzie nie zamierzam o nich wszystkich pisać (patrz #1 w Czego nie znajdziecie już u mnie na blogu) ale przeczytać i wrzucić na LC to jak najbardziej :)

#3 Notki o filmach albo bajkach
Nie wykluczam, szczególnie odkąd pojawiłam się na Filmwebie, mój nick: anianotuje - gdyby ktoś chciał mnie na przykład zaprosić do znajomych ;)

#4 Spotkania ze sztuką
Tutaj to reakcja wiązana. Jak się wybiorę w ciekawe miejsce to jest motywacja do postu. Także wszystko zależy, gdzie mi się uda wybrać. Najbliższy plan jest na jutrzejsze popołudnie (2 lutego) z klasyką. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

#5 Wpisy tematyczne
Zbiór najciekawszych powieści o kobietach dla kobiet? A może przegląd literatury o papieżu Franciszku? Możliwości są nieograniczone.

Tak wyglądają moje plany na najbliższe 11 miesięcy. Ale już nie przedłużam i w końcu wytłumaczę...

Dlaczego przestałam czytać książki?

Tak, ściśle ujmując to nie przestałam czytać książek. Dalej zdarza mi się jeździć z książką w torbie czy na czytniku, ale...
przestałam rozumieć sens czytania beletrystyki. Uwierzycie? Nagle dotarło do mnie, że nałogowe czytanie książek z literatury pięknej jest... nie dla mnie... I nagle zaczęłam się zastanawiać po co ja piszę o tych wszystkich przeczytanych książkach? 

Nie zaprzeczam, że są tytuły, które nadal chcę i zamierzam przeczytać, ale zaczęła mi się marzyć literatura faktu, popularnonaukowa i naukowa. A może powrót do klasyki?

Pomyślałam, że mogłabym pisać tylko o wybranych przez siebie tytułach i o innych rzeczach. Odejść od bloga stricte książkowego (zerknij na dyskusję: Bloger książkowy vs Bloger kulturalny) i robić coś nowego, co sprawia mi przyjemność. Będąc pomiędzy książkami, ale czasami nieco z boku.


Rok 2015 przyniósł spore zmiany, dlatego mam do was ważne pytanie.
Co myślicie o takich zmianach? Może jest projekt, który lubiliście czytać i nie chcecie abym go usuwała, albo wręcz przeciwnie,  któryś z moich pomysłów uważacie za słaby?

Podzielcie się swoją opinią i wspomóżcie zmiany na anianotuje.pl :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć,
cieszę się, że chcesz zostawić po sobie ślad na moim blogu. Pamiętaj jednak, że komentarze na mojej stronie obsługuje Disqus. Dzięki niemu, jeżeli odpowiem na Twój komentarz zostaniesz powiadomiony e-mailowo :)
Pozdrawiam
Ania