Obecnie piszę na: KobiecaStronaPrawa.pl
Z dniem 15 kwietnia 2016 r. ten blog stał się miejscem archiwalnym.

[blogowa zabawa] Harry Potter Characters Book TAG

wtorek, 11 sierpnia 2015

W blogoferze możemy znaleźć TAGi na prawie że każdy temat. Sama już dosyć dawno nie brałam udziału w żadnej z blogowych i zabaw i nie planowałam, dopóki.... nie zobaczyłam  zabawy o Harrym Potterze. Wychowałam się razem z postaciami z Hogwartu, kilkanaście razy czytałam poszczególne części i oglądałam filmy. Dlatego dzisiaj zapraszam do Was, do której nominowałam się u Megi94.Zaczynajmy więc:

Harry Potter - bohater powszechnie znany i rozpoznawalny w swoim świecie
Kojarzycie Pollyannę? Osieroconą dziewczynkę, która swoją grą w zadowolenie postawiła na nogi całe miasteczko i ku zdziwieniu ciotki była znana każdemu z mieszkańców. Recenzja Pollyanny (klik).

Hermiona Granger - bohater, którego fascynuje nauka
Zofia Amundsen to niezwykła dziewczynka, której przyszło zmierzyć się z filozoficznymi zagadkami i w trakcie niezwykłej wyprawy z królikiem w tle mierzy się z zagadnieniami nad którymi dumało wielu znanych nam filozofów. Recenzja Świata Zofii (klik). 

Ron Weasley - bohater z wielodzietnej rodziny
Zazwyczaj niewielu bohaterów książkowych ma liczną rodzinę, jednak trudno nie pamiętać Ani Shirley, która była jedynaczką, ale jako pani Blythe założyła bardzo liczną rodzinę. A jej córeczka Rilla stała się niezwykłą bohaterką powieści Rilla ze Złotego Brzegu - recenzja (klik).

Fred i George Weasley - bohater, który lubi się wygłupiać
Dosyć przewrotnie zaproponuję tutaj komika z Naśladowcy Erici Spindler - recenzja (klik), dla którego wygłupianie się jest pracą, ale jak wskazywałoby pierwsze spotkanie z M.C. podejściem do życia. 

Severus Snape - zły bohater, który okazał się dobry
Wrogiem mężatki bywa... teściowa. Uważana, z zasady za złą i niszczącą związek. Jak się jednak okazuje ex-teściowa może okazać się nie taka zła, a mowa o bohaterce Renaty L. Górskiej z Historia kotem się toczy  - recenzja (klik)

Artur Weasley - bohater, który lubi eksperymentować i ulepszać różne rzeczy
Wprawdzie Artur Weasley jest jedyny w swoim rodzaju, ale równie silne zacięcie w zakresie tworzenia rzeczy niemożliwych miał Forrest Gump... junior, o którym przeczytacie w Forrest Gump i spółka - recenzja (klik).

Lord Voldemort - zły bohater z nieciekawą przeszłością
Tutaj wystarczyć sięgnąć do thrillerów i kryminałów, tak jak morderca z wspomnianego wcześniej Naśladowcy Erici Spindler. Nazwiska nie podam, co by nie spojlerować.

Draco Malfoy - bohater, który jest przeświadczony o swojej wyższości nad innymi
Jeżeli czytaliście Folwark zwierzęcy - recenzja (klik) to zapewne kojarzycie knura Napoleona, który postanowił zapanować na farmie i zyskać władzę nad wszystkimi zwierzętami.

Syriusz Black - bohater, który jest wiernym przyjacielem
Mówi się, że najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies, ale wśród przyjaciół ludzi pamięta się chociażby Wokulskiego z Lalki Prusa - recenzja (klik)

Peter Pettigrew - bohater-zdrajca
Dla czytelnika bohaterem zdrajcą będzie postać z kryminału Agathy Christie Zabójstwo Rogera Ackroyda - recenzja (klik), ale aby nie ujawniać zbyt wiele i tutaj nie zdecyduję się podać nazwiska ;)

Albus Dumbledore - bohater, który jest dla innych bohaterów autorytetem
Cóż, don Corleone, czyli tytułowy Ojciec chrzestny - recenzja (klik) zdecydowanie był postacią, której zdanie miało wielkie znaczenie.

Fleur Delacour - bohaterka, która jest typową kobietą
Dla mnie to matka Cedrika z Małego lorda - recenzja (klik), która w imię miłości potrafiła znieść wiele i nigdy nie działa wbrew rodzinie. Oddała dziadku wnuka, jeśli było to konieczne.

Hagrid - bohater z niebezpiecznym hobby
Fakt, takich jak Hagrid jest niewielu, ale... zmagania pani Marple z rozwiązywaniem zabójstw i morderstw no najbezpieczniejszych nie należało - Uśpione morderstwo - recenzja (klik)

James i Lily Potter - ulubiona literacka para
Nie mam jednej ulubionej pary. Wśród polskiej literatury wybrałabym Justynę i Jana z Nad Niemnem  - recenzja (klik), tak bardzo podobnych do Jana i Cecylii.

Udało się skompletować TAG! A teraz druga równie przyjemna część, czyli nominacje. Zapraszam do udziału:
1) http://zycie-miedzy-wierszami.blogspot.com
2) http://kingaczyta.blogspot.com
3) http://soy-como-el-viento.blogspot.com
4) http://www.recenzje-kiti.pl
5) http://www.tramwajnr4.pl
6) http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com
7) http://www.subiektywnieoksiazkach.pl
8) http://www.paulinakwiatkowska.pl
9) https://tanayahczyta.wordpress.com
10) http://esaczyta.blogspot.com

oraz wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w akcji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć,
cieszę się, że chcesz zostawić po sobie ślad na moim blogu. Pamiętaj jednak, że komentarze na mojej stronie obsługuje Disqus. Dzięki niemu, jeżeli odpowiem na Twój komentarz zostaniesz powiadomiony e-mailowo :)
Pozdrawiam
Ania