Obecnie piszę na: KobiecaStronaPrawa.pl
Z dniem 15 kwietnia 2016 r. ten blog stał się miejscem archiwalnym.

[dyskusja z książką w tle] STOP czytaniu książek

niedziela, 13 marca 2016

Tak. Dość. Stop. Koniec. Przerwa. Wszędzie mówią: czytaj książki. A ja na to: nie. Nie chcę, nie będę. Odpuszczam. Rezygnuję. Mam dość. Co Wy na to? 

Dyskusja z książką w tle to cykliczne, co niedzielne dyskusje na okołoliterackie tematy. W latach 2013-2014 w ramach cyklu pojawiło się ponad 30 tekstów. Od marca 2016 r. cykl został ponownie reaktywowany.
Wszędzie zachęcają nas do czytania książek. My samy promujemy, zachęcamy. Rozmawiamy o tym:
I to jest dobre, bo warto czytać. Zgadzam się. Podpisuję się pod tym obiema rękami. ALE....
w każdą stronę można przesadzić. Znamy osoby, które nie czytają nic (posty na tablicy fb się nie liczą), albo co gorsza - czytają, a nie rozumieją - taki wtórny analfabetyzm.

A znacie kogoś, kto przegina z czytaniem książek? Siedzi sobie z nosem w książkach, a zapomina, że jego życie jest tuż obok niego. Analizuje kolejne poradniki, tylko nie zmienia nic a nic w swoim życiu. On/-a wie wszystko o wszystkim, ale jakoś tak... no.. w teorii.

Wyzwania z przeczytaniem 52 książek w roku są fajnie, jeśli to coś nowego w życiu. Dla etatowego czytelnika wyzwaniem może być rezygnacja z książki na rzecz kontakt z drugim człowiekiem, sprawdzeniem, czy coś faktycznie działa, albo spędzeniem wolnego czasu w inny, nie-książkowy sposób...

I tym oto krótkim tekstem, witam serdecznie w reaktywowanym cyklu: Dyskusja z książką w tle i liczę na interesującą wymianę zdań w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć,
cieszę się, że chcesz zostawić po sobie ślad na moim blogu. Pamiętaj jednak, że komentarze na mojej stronie obsługuje Disqus. Dzięki niemu, jeżeli odpowiem na Twój komentarz zostaniesz powiadomiony e-mailowo :)
Pozdrawiam
Ania